Prsní gelová vložka Breast Soother

Základní informace

Vložky Breast Soother jsou praktickým pomocníkem především zpočátku kojení a při úpravě laktace, kdy Vám přinesou znatelnou úlevu pomocí ochlazování nebo nahřívání bolestivých prsou. Byly speciálně navrženy tak, aby byly poddajné tvaru Vašeho prsa, s výřezem na bradavku. Jsou měkké, přilnavé, jemné na povrchu. Mají jednoduché použití. Diskrétně je umístíte do Vaší kojící podprsenky. Slouží k opakované spotřebě. Gel uvnitř vložky obsažený má unikátní vlastnosti, které umožňují terapii teplem i terapii chladem.

Balení obsahuje dvě měkké gelové vložky a pouzdro pro uchování. Cena 390,- Kč.

Pro dosažení maximálního komfortu po porodu, používejte Breast Soother spolu s poporodní gelovou vložkou Femé Pad®, poskytující okamžitou úlevu při poporodních poraněních ve vaginální a rektální oblasti.

Porodní baliček (zvýhodněná cena) obsahuje poporodní gelové vložky Femé Pad® a prsní gelové vložky Breast Soother. Cena 740,- Kč.

Kdy Breast Soother pomáhá?

Kojení je přirozený proces, díky kterému Vaše miminko dostane nezbytné živiny a pasivní imunitu, kterou potřebuje, aby prospívalo. Rovněž podporuje vazbu mezi Vámi a Vaším miminkem. V některých případech však může dojít k pocitu citlivosti a bolestivosti v oblasti prsou. Breast souher Vám pomocí terapie teplem a terapie chladem poskytne úlevu od napětí, tlaku, otoku, bolestivosti a citlivosti Vašeho poprsí.

 1. Přiložení dítěte k prsu
  Při špatném přiložení dítěte k prsu, může dojít k drobným zraněním, trhlinkám na bradavce a celkovému pocitu diskomfortu a bolestivosti prsou. To je nejčastější důvod, proč ženy přestávají kojit. Obraťte na Vaši porodní asistentku či laktační poradkyni, která Vás seznámí se správnými polohami přikládání dítěte k prsu a pomůže Vám vyvarovat se tak případných poranění.
 2. „Nalité poprsí“
  Čtvrtý až pátý den po porodu může dojít k pocitu tvrdých, horkých a citlivých prsou, což může komplikovat kojení. To je poměrně obvyklý jev u většiny matek, který je způsoben zvýšeným prokrvením a tekutinami v prsní tkáni. Tento problém je pouze dočasný a pomine obvykle během 24-48 hodin.
 3. Zablokované mléčné kanálky
  Zablokované mléčné kanálky mohou způsobit unikání mléka do okolní tkáně prsu, což může následně zvyšovat riziko rozvinutí zánětu prsních žláz (mastitídě). Vaše poprsí může místy zčervenat, ztvrdne a je velice citlivé na dotek. Často bývá provázeno horečkou. V případě, že příznaky přetrvávají, vyhledejte pomoc u Vaší porodní asistentky, lékaře či Vaší laktační poradkyně.
 4. Přestávání s kojením
  Později, při přechodu na polotuhou stravu můžete zjistit, že produkujete více mléka, než kolik je potřeba, což může opět způsobit ztvrdnutí a citlivost Vašeho poprsí.

Vložky Breast soother byly speciálně navrženy tak, aby Vám poskytly maximální komfort a úlevu při veškerých výše zmíněných problémech s prsy, které mohou při kojení nastat.  Studie prokázaly, že zahřívání a chlazení prsu zmírňuje Váš diskomfort a zároveň neohrožuje tvoření mléka. Úleva pomocí prsních gelových vložek Breast soother je bezpečná a přirozená metoda.

Použití Breast Soother

ÚLEVA CHLADEM

Vhodné pro použití mezi  kojením, za účelem úlevy od bolesti, otoku, či zánětu způsobeným nalitým, bolestivým poprsím, nebo při mastitídě (zánětu prsních žláz).

Před použitím umístěte vložky v ochranném plastovém obalu, přibližně na jednu hodinu do lednice. Poté přiložte na bolavé poprsí, těhotenská podprsenka je diskrétně udrží na správném místě. Vložku aplikujte minimálně na 10 minut, maximálně na 20 minut.

ÚLEVA TEPLEM

Vhodné ke zvýšení průtoku mléka při těžkých, nalitých prsou, při zánětu prsních žláz, nebo při zablokovaných mléčných kanálcích.  Použijte před kojením či před použitím odsávačky.

Před použitím  umístěte vložky do mísy s teplou vodou na 5 – 7 minut, poté je osušte papírovým ubrouskem. Přiložte na bolavé poprsí, těhotenská podprsenka je diskrétně udrží na správném místě. Vložku aplikujte minimálně na 10 minut, maximálně na 20 minut.

INSTRUKCE

Po zakoupení a po každém použití omyjte výrobek v teplé mýdlové vodě a osušte jej papírovým ubrouskem.

Varování:

 • Nechlaďte výrobek v mrazáku, pouze v lednici, příliš nízká teplota není vhodná pro Vaše prsa.
 • Neohřívejte vložky na pánvi ani v mikrovlnné troubě.
 • Nesterilizujte párou nebo v mikrovlnné troubě.
 • Nepokládejte na horké povrchy, vložky nepropichujte.
 • Neskladujte na přímém slunci nebo blízko zdroji tepla, může dojít k poškození výrobku.
 • Vyvarujte se kontaktu výrobku s rozpouštědly nebo chemikáliemi, může dojít k poškození výrobku.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Před každým použitím vložky důkladně prohlédněte, v případě známek trhlin vyhoďte.

Reference

Poporodní prsní gelovou vložku jsem dostala od kamarádky jako dárek a byl to ten nejlepší dárek, který jsem mohla v danou chvíli dostat. Nemyslela jsem si, že budu něco takového vůbec potřebovat, i když na předporodním kurzu nám pro tyto případy doporučili měkkou plenku. Druhý den po císařské řezu mi velice otekly prsní žlázy, bylo to velmi nepříjemné a bolestivé. Začala jsem prsa chladit mokrou plenkou, která se po chvíli zahřála, takže jsem musela stát u umyvadla a neustále ji namáčet ledovou vodou. V porodnici mi také nabídli klasické gelové polštářky, které však byly nepříjemně ledové a tím, že neměly výřez na bradavku, na rozdíl od prsní gelové vložky, nepříjemně dřely kůži bradavky, která byla už tak namáhaná od kojení. Chladila jsem prsní gelovou vložkou 2 dny ve dne i v noci a nemůžu si ji vynachválit. Později jsem ji využila i pro zahřívání prsů před kojením. Všem ženám, které budou mít podobné problémy můžu gelovou vložku Breast Soother jen doporučit.

Iva33 let