Poporodní gelová vložka Femé Pad®

Gelová vložka Femé Pad® je speciálně navržena, aby poskytla ženám úlevu od bolesti ve vaginální a rektální oblasti. Tato bolest může být způsobena vaginálním podrážděním, zraněním utrpěným během porodu nebo zanícenými hemeroidy.

Základní informace

Poporodní gelová vložka Femé Pad® byla speciálně navržena porodní asistentkou a trojnásobnou matkou Dr. Mary Steen. Hlavním záměrem byla okamžitá úleva od bolesti po porodu, způsobená poporodními zraněními a šitím. Poporodní gelová vložka představuje chladící, zklidňující a ochranou alternativu.

Femé Pad® se na dvě hodiny umístí do mrazáku a poté se aplikuje na postiženou oblast. Je neinvazivní a zcela bezpečná pro matku i dítě. Je vytvarována s ohledem na ženské tvary, a proto skvěle sedí. Ke každé vložce je k dispozici gázové pouzdro, do něhož je vhodné vložku před aplikací umístit.

Balení obsahuje 2 gelové vložky, 10 gázových obalů, plastový sáček pro uložení gelové vložky do mrazáku. Cena 450,- Kč.

Pro dosažení maximálního komfortu po porodu používejte Femé Pad® spolu s prsními gelovými vložkami Breast Soother, jsou praktickým pomocníkem především zpočátku kojení a při úpravě laktace, kdy Vám přinesou znatelnou úlevu pomocí ochlazování nebo nahřívání bolestivých prsou.

Poporodní balíček (zvýhodněná cena) obsahuje poporodní gelové vložky Femé Pad® a prsní gelové vložky Breast Soother. Cena 740,- Kč.

Poporodní gelová vložka Femé Pad® se používá k úlevě při vaginálním podráždění a bolestivosti během těhotenství a po porodu. Ženské perineum, neboli poševní hráz (místo mezi poševním otvorem a konečníkem) se během porodu roztahuje a může dojít k natržení. V některých případech proto musí porodní asistentka nebo doktor provést nastřižení hráze. Tyto dva tipy poranění mohou vyžadovat stehy. Otok a pohmoždění se dostaví velmi rychle a žena se musí s touto bolestí a nepohodlím potýkat až několik dní. Ženám je obvykle doporučeno užívání léků proti bolesti, vymývání rány nebo používání ledového obkladu k zmírnění bolesti a znecitlivění postiženého místa. Tato varianta je však značně nepohodlná a stěží aplikovatelná při běžném nošení.

Speciálně navržená poporodní vložka Femé Pad® nabízí komfortnější a snáze aplikovatelné řešení, jak chladit bolestivá místa. Díky svému tlumícímu efektu pomáhá zmírnit tlak při dosedání, což ženám umožňuje pohodlnější sezení při kojení. Při aplikaci vložky na bolestivé místo dojde k zastavení nepříjemné pulzující bolesti, která může být pro mnoho žen stresující. Vložka pro ženy představuje několik výhod, snadno se používá, jak v nemocnici, tak v prostředí domova, je neinvazivní, diskrétní a pohodlná. Žena si může být jistá, že užívání vložky je zcela bezpečné a nemá žádný negativní vliv na ni nebo dítě. Zapotřebí jsou vždy dvě poporodní vložky Femé Pad®, jedna na nošení, druhá pro umístění v mrazáku. Údržba je velice snadná, vložku stačí omýt v teplé mýdlové vodě a před umístěním do ochranného pouzdra ji řádně vysušit.

Tento produkt určený pro ženy byl speciálně navržen za pomoci a podpory porodních asistentek. Je to přirozená cesta, jak zmírnit bolest a nepohodlí spojené s porodem. Díky tomu si tak žena může mnohem více užívat prvních chvil se svým miminkem.

Více – Informace pro ženy

 • Porod může být pro mnoho žen jak obohacující, tak ale i velmi bolestivou zkušeností. Po porodu se chce každá matka soustředit na své dítě. Ale ve chvílích, kdy se s ohledem na péči o své novorozeňátko potřebujete cítit co nejlépe, stále pociťujete bolest a diskomfort.
 • Tato přetrvávající bolest je výsledkem takzvaného postnatálního traumata. Tento stav postihuje ve větší, či menší míře všechny ženy, které měly “běžný” vaginální porod.
 • Bolest obvykle neustává a může trvat po dobu jednoho týdne od narození dítěte. I běžné dosedání se stává velmi nepohodlným, chůze ani ležení nepomáhá a návštěva toalety je velmi bolestivá.
 • Některé ženy zjišťují, že kojení může jejich problém zhoršovat a je tak náročné jak pro matku, tak i dítě. Každá matka chce své dítě co nejdříve představit rodině, příbuzným a přátelům. Nicméně pro mnoho žen je sezení v autě obzvláště nepříjemné a řízení za takových podmínek je zcela vyloučeno.
 • Lékařské studie prokázaly, že toto trauma může vést ke ztrátě apetitu a k nespavosti. Což v období, kdy si žena zvyká na noční kojení a potřebuje dostatek spánku, může znamenat značný problém. Ztráta chutě k jídlu má pak za následek nedostatečnou laktaci. Díky nedostatku správné výživy se žena může cítit unaveně a podrážděně.
 • Všechny výše zmíněné problémy mohou vést k bolestem, podrážděnosti a únavě, které ženám nedovolí si plně užívat první okamžiky s jejich dítětem. Femé Pad® přináší úlevu a pomůže vám se lépe vyrovnat s péčí o vaše dítě.

Náhradní gázové obaly

Umístění poporodní gelové vložky Femé Pad® do ochranného gázového pouzdra slouží k ochraně Vaší citlivé pokožky v místě aplikace postižené oblasti.

Balení obsahuje 30 kusů náhradních gázových obalů pro poporodní gelovou vložku Femé Pad®. Cena 118,- Kč.

Použití Femé Pad®

Upozornění: Poporodní gelová vložka Femé Pad® je určena POUZE K VNĚJŠÍMU UŽITÍ. Vložku nezavádějte do těla ani nepožívejte. Přestože gel neobsahuje žádné toxické látky, není určen ke spotřebě. Femé Pad® je určena pouze pro chladící terapii. Vložku Femé Pad® nezahřívejte nebo nevkládejte do mikrovlnné trouby.

 1. Před použitím zkontrolujte, zda Femé Pad® nevykazuje známky prasknutí, natržení, dír nebo jiných defektů. Pokud zjistíte vadu nebo najdete gel na povrchu vložky, vložku vyhoďte a kontaktujte nás na info@chytravlozka.cz.
 2. Omyjte Femé Pad® v teplé mýdlové vodě a důkladně ji vysušte čistým bavlněným hadříkem, či papírovým ručníkem.
 3. Nechte Femé Pad® umístěnou v ochranném pouzdru a dejte ji minimálně na 2 hodiny do mrazáku.
 4. Následně vyjměte Femé Pad® z ochranného pouzdra, vsuňte ji do gázy a aplikujte ji na postiženou oblast. Femé Pad® poskytne úlevu chlazením po dobu asi 20ti minut, následně může být pro lepší komfort využita jako vycpávka.
  Poznámka: Pokud během nošení Femé Pad® pocítíte nepohodlí/nepříjemné pocity přestaňte Femé Pad® ihned používat a kontaktujte svého lékaře.
 5. Po použití gázu vyhoďte.
 6. Femé Pad® slouží k opakovanému použití. Umyjte a vysušte Femé Pad® dle instrukcí viz výše. Pro dosažení maximálního užitku uchovávejte v mrazáku jednu Femé Pad®, zatímco druhou nosíte.

Varování:

 • Uchovávejte mimo dosah dětí
 • Nepoužívejte na Femé Pad® hrubé nebo agresivní průmyslové čističe
 • V případě, že dojde k narušení struktury gelové vložky, vyhoďte ji
 • NEZAHŘÍVEJTE
 • NEPOUŽÍVEJTE V MIKROVLNÉ TROUBĚ

Proč je Femé Pad® gel jiný?

Poporodní gelová vložka Femé Pad® obsahuje speciálně navržený a patentovaný gel vyvinutý za účelem léčby pohmožděnin, otoků a bolestivosti perinea (místo mezi poševním otvorem a konečníkem).

 1. Čím je tento gel vyjímečný?
  Gel použitý v Femé Pad® kombinuje vlastnosti jak ledového obkladu, tak i vložky. Při srovnání tohoto gelu s jiným chladícím gelovým produktem je zřejmé, že náš gel je výrazně hutnější. Tato konzistence dává vložce Femé Pad® schopnost chránit perineum, rány vzniklé šitím a poporodním poraněním hráze. Díky jedinečným tepelným vlastnostem slouží vložka Feme Pad® k okamžité a trvalé úlevě od bolesti.
 2. Nikdy zcela nezmrzne
  Jednou z hlavních předností poporodní gelové vložky Femé Pad® oproti jiným produktům fungujícím na principu zchlazení je, že gel Femé Pad® nikdy zcela nezmrzne, a to ani v případě, že je vložka ponechána v mrazáku po celou noc. Vložka tak vždy zůstane pohodlná pro okamžité nošení a sama se vytvaruje podle vašeho těla. Vložka Femé Pad® je tak každé ráno, když ji nejvíce potřebujete, bezprostředně připravena k použití.
 3. Sama vám řekne, že je připravena k použití
  Je potřeba ideálně dvou hodin chlazení pro dosažení optimální teploty vložky. Po jejím dosažení dojde u Femé Pad® k viditelné změně barvy, z čistě modré na šedou až neprůhlednou. A to díky virtuálnímu termometru, který se nachází uvnitř vložky a dává nám tak vědět, že vložka je již připravena k použití.
 4. Všestranné a opakovatelné využití
  Po zahřátí zpět na tělesnou teplotu je vložku možné použít i v případě jiných zdravotních problémů, jako například hemeroidů.
  V případě drobných ran, modřin, odřenin a otoků, Femé Pad® nadále zůstává ve vaší domácnosti a díky nadstandardním a jedinečným vlastnostem gelu, nabízí komfort a úlevu ještě dlouho po narození vašeho dítěte.
 5. Chladí déle
  Gel Femé Pad® byl speciálně navržen tak, aby udržel a následně pozvolna uvolňoval chladivý a uklidňující účinek o teplotě -8˚C až -10˚C. Během chlazení gel Femé Pad® zachycuje malé kapsičky vlhkosti, které následně zmrznutím vytvoří speciální směs ledu a gelu. Působením tělesného tepla pak dochází k pozvolnému oteplování směsi. Gel Femé Pad® však díky svému jedinečnému chemickému složení dokáže proces zahřívání zpomalit a zůstane tak chladivý po delší dobu než jakýkoli jiný chladivý gelový obklad. Znecitlivující a uklidňující účinek tak trvá déle a není tedy nutné gelovou vložku tak často vyměňovat.
 6. Dosahuje nižších teplot než ostatní obklady
  Díky patentovanému složení gel Femé Pad® dosáhne a déle si uchová nižší teploty (-8˚C až -10˚C).

Vaše otázky

Je vždy nutné před aplikací vložit vložku do gázového obalu?

Pokud je vložka nachlazená tak ano, v mrazáku klesne Femé pad až na teplotu -10’C, gázový obal Vás tak ochrání proti případnému popálení citlivé tkáně. ( Když Vás bolí zub a chladíte si tvář, také chladící polštářek nejdříve zabalíte třeba do utěrky… ) Při použití náhradního gázového obalu, který je součástí balení Femé pad ( či je možné jej dokoupit v balení po 30ks ), dosáhnete maximálního komfortu při nošení vložky. Díky tomu, že obal má skoro stejnou velikost jako vložka, během nošení sedí krásně na svém místě, nepřetáčí se, nikde Vás netlačí. Struktura gázového obalu se také nezachytává za případné stehy na poporodním poranění.

Jak je to s absorpcí očistkové krve při aplikaci Femé pad?

Gázový obal nemá primárně absorpční funkci, je VŽDY NUTNÁ aplikace sanitární vložky pod gelovou vložku.

Jakou má Femé pad expiraci?

Gelová vložka expiraci nepodléhá. Když budete řádně dodržovat doporučené zacházení, Femé pad Vám vydrží na pořád.

Nemůže mi chlazení ublížit?

Jakákoliv forma zchlazení slouží jako prevence proti vzniku zánětlivých reakcí na poporodním poranění.

Co dělat, když nemám v porodnici lednici na pokoji?

V porodnicích, se kterými spolupracujeme ( viz uvedený seznam v Prodejních místech na našem webu ), můžete sestřičku požádat o nachlazení Femé pad přímo na sesterně.

Jaká jsou veškerá možná využití Femé pad?

Byla vyvinuta speciálně k úlevě od bolesti, otoku a hematomu, způsobených poporodními poraněními. Díky ní je pak maminka schopna normálně dosednout, v klidu nakojit své novorozeňátko, aniž by byla stresovaná bolestí, výsledkem je pak spokojené miminko a tím pádem i spokojená maminka ☺. Femé pad však lze využít již během těhotenství – při úlevě od hemoroidů, jako vycpávku – vložka Vám umožní pohodlně dosednout. V případě zánětlivého, krvácivého hemoroidu – v nachlezené formě – k potlačení těchto projevů. Po řádné desinfekci – pomocí desinfekčního spreje, či desinfekčních ubrousků – zůstává vložka nadále ve vaší domácností k dalšímu využití (migréna, bolest zubů, odřeniny, zhmožděniny, priznicový zabal atd.). Díky nadstandardním vlastnostem gelu, Femé pad využívají také sportovci.

Reference

Napsali o nás

Řekli o nás

Poporodní gelové vložky Femé Pad mi byly doporučeny mou porodní asistentkou v rámci přípravného kurzu k porodu. Jedna z nejcennějších rad, kterou jsem při přípravě získala a díky které jsem hned po porodu seděla jako královna mezi stejně trpícími spolurodičkami. Po porodech obou mých dětí (jednou se šitím a podruhé bez) jsem velmi ocenila chladivý efekt gelových vložek Femé Pad, které mi zejména v horkých letních měsících, kdy se rány hojí hůře, pomohly ulevit od diskomfortu otoku a svědění, které provází proces zacelení ran v oblasti rodidel a tak také přispěly k jeho urychleni. Díky velmi lehké aplikaci, údržbě a hygieničnosti jsem je mohla začít používat ihned po porodu a první týden mateřství byly mým spolehlivým prostředkem úlevy. Všem nastávajícím maminkám tedy vřele doporučuji přibalit do porodního zavazadla gelové vložky Femé Pad a zpříjemnit si tak tolik vzácné první okamžiky mateřství.

Veronika30 let

Jsem porodní asistentka s 10ti letou praxí na porodním sále a v domácí péči.

Využití gelové vložky Femé pad jsem ocenila při péči o ženu jak v období těhotenství, tak bezprostředně po porodu. Mnoho maminek bylo velmi příjemně překvapeno rychlou efektivitou gelové vložky při úlevě od otoku, bolesti a pocitu diskomfortu, vzniklých porodem jejich děťátka. Elegantní a intimní provedení Femé Pad je pro ženu velmi důležité, má možnost velmi jednoduše pečovat o sebe, o své poranění, ulevit si od bolesti a díky komfortu gelové vložky okamžitě po porodu začít pečovat o miminko. Poporodní gelová vložka Femé pad je pro mou práci velkým přínosem.

Markéta35 let

Gelovou vložky mi k druhému porodu doporučil můj gynekolog. Můžu tedy srovnávat a rozdíl mezi tím mít a nemít Femé pad je obrovský. Moc mi tehdy pomohla! Vlastně pomáhá i na dále, staršího syna často trápí Laryngitýda a Femé pad používáme jako první pomoc obklad na krk. Začala jsem ji používat v porodnici a jako rodina ji prakticky využíváme pořád ( bolavé zuby, odřené koleno, bolest hlavy...), vřele doporučuji!

Jana28 let

APT Studie

Diskuze ke studii

 • Lokální aplikace chladivých obkladů není novou metodou, Hippokrates (otec medicíny) používal sníh. (McMasters, 1977)
 • Bylo prokázáno, že léčba za pomocí chladících obkladů znecitlivěním povrchové tkáně obklopující zranění, zmírňuje intenzitu bolesti. K tlumení bolesti dochází také díky působení na místní nervová vlákna, výsledkem je snížením hladiny otoku na měkké tkáni. (McMasters,1977; Steen and Cooper, 1997)
 • Struktura otoku a podlitiny pozorované v této studii je v souladu se standardními fyziologickými procesy spojenými s hojením (Mera, 97), což potvrzují i dřívější zjištění v původní studii. (Steen et al, 2000)
 • Chladící léčebné metody nejsou vždy pro všechny ženy z pohodlí domova snadno dostupné, proto mnoho matek improvizuje a používá sáčky s mraženou zeleninou. (Jane Hatt 1991)
 • Jak chladící obklad, tak i poporodní gelová vložka na rozdíl od nelokální léčby snižují zánětlivou reakci. Léčba byla tak aplikována půl hodiny po šití ve snaze rychle potlačit zánětlivou reakci, Steen et al, (2000). Mimo jiné došlo 4.den ke zvýšení intenzity bolesti u skupiny používající nějaký ledový obklad. To ženy vysvětlili tím, že ledové obklady jsou tuhé, tvrdé a nepohodlné s ostrými hranami. Chladící vlastnosti, anatomický tvar a větší rozměr poporodní gelové vložky umožňují zachování pseudoplasticity i při nízkých teplotách, to také zaručuje tvárnost, komfort a mírnění bolesti spojené s hyperanalgesií, oblastí kolem perinea. Dalším problémem, kterému musí ženy po porodu často čelit jsou hemoroidy. Ty postihují přibližně 35% rodiček a gelová vložka může být efektivně použita i při svědění a bolestech s nimi spojenými. (Thomas et al, 1993)
 • Cíl APT studie:

  Cílem APT studie je vyhodnotit účinnost nové chladicí pomůcky (poporodní gelové vložky) při standardním užívání a porovnat ji s nelokální léčbou.

 • Místo:

  Prostory porodnického zařízení na severu Anglie a následně u testovaných žen doma.

 • Koncept:

  Kontrolovaný pokus založený na náhodném výběru, zpočátku prováděný v nemocnici a následně i ve skupině.

 • Studie se zúčastnilo:

  450 žen, které podstoupily buď normální, nebo klešťový porod, který vyžadoval šití nastřižené hráze a nastřižení druhého stupně.

 • Závěr:

  Tato klinická studie potvrzuje a poskytuje důkazy o tom, že použití speciálně vyvinuté poporodní gelové vložky Femé Pad® je bezpečnou a účinnou metodou, jak zmírnit poranění perinea a utlumit bolest během prvních dvou týdnů od porodu a to bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.